Wygoda, oszczędność i bezpieczeństwo – to zapewnia nam inteligentny dom.

Inteligentne instalacje są coraz bardziej popularne w budownictwie co jest wynikiem większej świadomości korzyści płynących z zastosowania rozwiązań. Dzisiejsza technologia pozwala  poprawnie skomunikować ze sobą wszystkie urządzenia, by tworzyły jeden zintegrowany „system nerwowy” budynku.

Zalet użytkowania instalacji jest wiele, jedną z nich jest oszczędność i ekologiczność. W dzisiejszych czasach systematyczny wzrost kosztów energii powoduje, że domy i urządzenia domowe powinny być energooszczędne. Integracja wszystkich domowych urządzeń w jeden system sprawia, że dom zyskuje nowe funkcjonalności, które odczuwalnie wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo domowników.

Inteligentne domy zdobywają coraz większą popularność wśród osób planujących budowę domu i można śmiało stwierdzić, że w przyszłości takie rozwiązania staną się standardem. Istnieje także wiele rozwiązań, które można wdrożyć do już wybudowanego domu czy mieszkania.

 

Wyjątkowe zalety inteligentnych instalacji to powrót do odpowiednio ogrzanego domu, wypełnionego świeżym powietrzem o odpowiedniej wilgotności. Możliwości dostosowania ogrzewanie do potrzeb domowników o każdej porze dnia i roku, odpowiednie zabezpieczenie domu oraz zdalne sterowanie wentylacją.

Dzięki jednorazowej inwestycji, można obniżyć zużycie energii, zaoszczędzić do 25% energii elektrycznej i 20% energii cieplnej. Głównym źródłem oszczędności jest stała kontrola oświetlenia oraz ogrzewania domu.Można obniżyć temperaturę w nocy, gdy nikogo nie ma w domu lub wyłączyć klimatyzację w miejscu, gdzie zostało otwarte okno. Takie działania pozwalają zaoszczędzić spory procent rocznych wydatków na ogrzewania.

Inteligenty dom zapewnia, by nie była zużywana niepotrzebnie energia tj. włączone światła czy inne urządzenie w pomieszczeniu, gdzie nikt nie przebywa. Odpowiednie czujniki ruch sterują takimi działaniami, zapewniając komfort użytkownikom. Inne udogodnienia to odpowiednio zaprogramowany system, poza automatycznym opuszczaniem rolet antywłamaniowych i odcinaniu dopływu prądu do wybranych gniazd, pozwala obserwować dom i symulować, za pomocą regulacji światła i rolet obecność mieszkańców.

Czujniki systemu mogą także informować o niebezpieczeństwach tj. pożar czy wysokie stężenie CO i wykonać odpowiednie reakcje.

Zalety inteligentnego domu

Oszczędność i ekologia

instalacja inteligentna elektryk

Bezpieczeństwo domu

dom inteligentny elektryk warszawa

Wygoda i komfort

dom inteligentny elektryk